wtorek, 18 czerwca 2013

FEM-Design 12

Kilka dni temu ukazała się najnowsza wersja programu FEM-Design 12. Jak co roku, nowa wersja oprogramowania zawiera nowe funkcje, które zaimplementowane zostały zgodnie z życzeniami naszych użytkowników (zapraszam do zapoznania sie z opisem wszystkich nowych funkcji). W wersji 12, są to m.in.:

Fundamenty oraz modelowanie podłoża, a także wymiarowanie fundamentów


W FEM-Design 12 pojawiają się nowe komendy pozwalające zamodelować podłoże oraz trzy rodzaje fundamentów.


Pojawia się również dodatkowy moduł: Foundation design, który pozwala na wymiarowania fundamentów.


Szerszy opis funkcji już wkrótce pojawi się w osobnym artykule na blogu.


Udoskonalone połączenia oraz podpory nieliniowe

Od tej pory nieliniowe zachowanie podpór oraz połączeń jest kontrolowane poprzez jeden zdefiniowany komponent. W oknie dialogowym, w którym zwykle definiuje się wartości , pojawia się opcja Detach. Po wybraniu jednej z opcji w Detach, odpowiadająca wartość zostanie zmieniona na 0. W oknie dialogowym Calculation, po wybraniu opcji: Consider non-linear behavior of supports, trusses and connections procedura obliczeń jest następująca:

  • jeżeli w połączeniu, w którym zostało zdefiniowane Detach (np. z' tension) pojawi się rozciąganie (tension) na wybranym kierunku (tk. z'), w kroku iteracji wszystkie pozostałe wartości zostaną zmienione na 0,
  • w każdej innej iteracji, jeśli siła w połączeniu będzie inna niż rozciąganie, poprzednie wartości zostaną przywrócone.


Import modeli z programów Revit oraz Tekla do pliku struxml

Kilka tygodni temu ukazała się zupełnie nowa nakładka na program Revit, która umożliwia eksport modelu analitycznego do pliku struxml. Nowy typ zapisu pozwala na import większej ilości elementów oraz właściwości modelu analitycznego stworzonego w programie Revit. W FEM-Desig 12 (również w wersji 11.01.003) możliwe jest otwieranie plików struxml.Szerszy opis nowej nakładki wraz z video prezentacja pojawi się już wkrótce na blogu.


Opcja Investigate w przypadku błędów w modelu


Jeżeli podczas analizy pojawi się ostrzeżenie, od teraz istnieje możliwość automatycznego przeniesienia do newralgicznego miejsca oraz poprawy ewentualnego błędu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz